Logo

PaTPORT-owe Andrzejki 2015

Dnia 27 listopada 2015 roku odbyły się PaTPORT-owe Andrzejki w Zespole Szkół Rolniczych w Prudniku. Przygotowane zostały przez eksperta PaT-u Marzannę Zawadzką-Ciępkę wraz z profesjonalnymi instruktorami w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjno-profilaktycznego Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” . Impreza zostala zorganizowana po to, aby wszyscy wolontariusze z grupy PaT- ZSR, ZSO nr1, i sympatycy CKZi U zapoznali się, zintegrowali i miło spędzili czas.

Andrzejki rozpoczęły się o godzinie 15:00.  Na początku każdy wybierał warsztaty, w których będzie uczestniczyć, a do wyboru były: aerobik (instruktor Elżbieta Pajor-Hajdecka, nauczyciel – ZSR), pantomima (instruktor Anna Gaunar-nauczyciel, Aleksandra Grochowska pedagog szkolny -ZSO nr1), fotografia (instruktor Małgorzata Weigt bibliotekarka- CKZiU), gastronomia (instruktor Rafał Batko nauczyciel -ZSR).  Tam  realizowaliśmy swoje pomysły i umiejętności przygotowując wspólne prace do  zaplanowanej prezentacji.

O godzinie 17:30 każda z grup prezentowała na  sali gimnastycznej  efekty swojej pracy.  Pierwsza grupą, którą mogliśmy podziwiać był aerobik z układem tanecznym. Następnie była pantomima, ukazała nam niebezpieczeństwa, jakie płyną od zła szeroko rozumianego. Na końcu fotografia, która przedstawiała żywe obrazy dotyczące uzależnień nikotyną, alkoholem, narkotykami oraz  przemocy wobec innych. Natomiast grupa gastronomii, która najliczniej reprezentowali uczniowie naszej szkoły, w ramach degustacji, miała okazję w trakcie warsztatów częstować nas wszystkich pyszną pizzę oraz ciasteczkami. To właśnie oni zasługują na szczególne wyróżnienie.

Po przedstawieniu wyników pracy warsztatowej, zatańczyliśmy  belgijkę. Kolejnym elementem naszej integralnej zabawy było karaoke, które wszystkich poderwało do tańca.

Warto  jest organizować takie spotkania, dzięki którym możemy się lepiej poznać  oraz promować życie wolnego od uzależnień i przemocy w myśl idei PaT-u.

Powrót do przeglądania aktualności

Baner

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2019 Powiat Prudnicki

System CMS Logotyp Inspiracyjny Admin Projekt i wykonanie Logotyp Webinspiracje