Logo

Wigilia Polska

Dzięki „Powiatowemu Klubowi Ośmiu” przy Zespole Szkół Rolniczych w Prudniku już po raz trzeci w piątek 9 grudnia br. zapanował pod prudnickim ratuszem świąteczny nastrój, który przy ogromnym wsparciu Starostwa Powiatowego w Prudniku zorganizował „WIGILIĘ POLSKĄ” dla mieszkańców.

Podczas Wigilii serwowane były bezpłatne posiłki w  formie: zupy grzybowej z makaronem, ryby po „grecku” i barszczu czerwonego przygotowane przez uczniów klas gastronomicznych ZSR pod kierunkiem Joanny Grzegockiej i Agnieszki Chudy oraz uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Prudniku pod kierunkiem Angeliki Sadowskiej. Zdaniem mieszkańców poczęstunek był bardzo smaczny i podany w solidnych porcjach  w atmosferze wzajemnego szacunku i elegancji. Przy stolikach można było spotkać osoby w każdym wieku, była to wspaniała integracja wielopokoleniowa. Natomiast wolontariusze zapoczątkowali stałą współpracę z wychowankami SOSW  w Prudniku.

Ponadto „Powiatowy Klub Ośmiu”, w którym działają wolontariusze z ZSR w Prudniku pod opieką Marzanny Zawadzkiej-Ciępki oraz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku pod opieką Aleksandry Grochowskiej zadbał o tradycyjną oprawę świąteczną w postaci: szopki, kolęd i składania życzeń przechodniom dzieląc się chlebem i życząc… „Dzielimy się chlebem zamiast opłatkiem, oby nikomu go w kolejnym roku jego nie zabrakło”.  Wolontariusze rozprowadzali własnoręcznie wykonane stroiki świąteczne, z których dochód ze sprzedaży przeznaczą na działalność klubu.

„WIGILIA POLSKA”, zainicjowana przez Wojewódzkiego Koordynatora Młodzieżowego Wolontariatu „Klubów Ośmiu” Marzannę Zawadzką-Ciępkę, wpisała się w kalendarz imprez  miasta. Można uznać, że była zaczynem do zorganizowania po raz pierwszy w tym roku „Jarmarku Bożonarodzeniowego”, który wspaniale kontynuował atmosferę świąteczną przy koncercie dzieci i młodzieży z Prudnickiego Ośrodka Kultury. Zdecydowanie młodość królowała na rynku miasta i mobilizowała wszystkich do wzajemnej życzliwości, serdeczności  i potrzeby pomocy innym przed świętami.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Życie pełne BLASKU”, dofinansowanego ze środków Rządowego programu na lata 2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła” realizowanego z ramienia Starostwa Powiatowego przez Naczelnika Wydziału Oświaty i Zdrowia Annę Wojtczak, której wolontariusze „Powiatowego Klubu Ośmiu” składają  serdeczne podziękowania. Za pomoc przy organizacji przedsięwzięcia wolontariusze składają również gorące podziękowania Pani Małgorzacie Halek-Malinowskiej Kierownikowi Agencji Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik oraz Panu Ryszardowi Grajkowi Dyrektorowi POK w Prudniku.

Powrót do przeglądania aktualności

Baner

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2021 Powiat Prudnicki

System CMS Logotyp Inspiracyjny Admin Projekt i wykonanie Logotyp Webinspiracje