Logo

„Wstyd za ZŁO”

Od października br. w Zespole Szkół Rolniczych w Prudniku trwa realizacja projektu „Życie pełne BLASKU”, w której biorą udział wolontariusze z „Powiatowego Klubu Ośmiu”.

Uczestniczą oni w warsztatach w ramach realizacji programu „Wstyd za zło”, które prowadzi opiekun klubu Marzanna Zawadzka-Ciępka. Celem zajęć jest kształtowanie umiejętności skutecznego przeciwdziałania przemocy i stworzenia prawidłowego systemu wartości.

Zajęcia pomagają wolontariuszom poznać siebie bez kompleksów, określić mocne i słabe strony charakteru tak, aby potrafili samodzielnie rozróżniać wartości od antywartości. Wolontariusze uczą się określać granice między tym co dobre, a tym co złe. Pomocne to im będzie przy podejmowaniu prawidłowych decyzji oraz weryfikowaniu i modyfikowaniu własnych postępowań.

Warsztaty odbywają się w blokach tematycznych w oparciu o materiały niekonwencjonalne znajdujące się w Poradniku i na płycie CD oraz materiały pomocnicze. Wolontariusze wykonują określone zadania w formie odgrywania scenek - dramy, zabaw, gier dydaktycznych, wytworów plastycznych, ilustracji muzycznych. Wszystkie działania odbywają się w swobodnej atmosferze, wzajemnym zrozumieniu i szacunku.
Wolontariat rozwija kreatywność i zaradność młodego człowieka. Warsztaty uczą zarządzania czasem, a w tym pogodzenia obowiązków domowych, szkolnych i społecznych. Podnoszą również wartość odpowiedzialnego podejmowania zadań oraz zwiększają empatię i zrozumienie wobec drugiego człowieka.

Taki wszechstronny trening intelektualno-osobowościowy sprawi, że wolontariusz będzie doskonale przygotowany do podjęcia przyszłej pracy zawodowej.

Powrót do przeglądania aktualności

Baner

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2019 Powiat Prudnicki

System CMS Logotyp Inspiracyjny Admin Projekt i wykonanie Logotyp Webinspiracje